Hra

15.04.2022

Její název je třeba "Člověče, nezlob, a poslouchej kostku". Manipulace je zákeřný, neuvědomělý (pozornost jedince nebo skupiny je zcela zaměřena ve prospěch manipulátora) a ne ihned viditelný stav.Manipulace vyvolává závislost na hře i kostce a figurkách a políčkách a místě a.... nebo na štěstí, počtu životů, výhře, ovládnutí, vítězství? Opravdu? Hra lze hrát pouze tehdy, pokud jsou přítomny alespoň dvě strany a hraje se podle jakýchsi pravidel nejasné třetí strany (někoho, kdo pravidla kdysi vymyslel).

Čí jsou pravidla? Rozhoduje se jedinec/hráč sám, nebo rozhodují jiní za to, co prožívat má kvůli přidělenému "startu a políčku" s trochou "štěstí"? Snad ani hrát nechce nebo hraje ze zvyku, anebo možná jen proto, že nějak neví kdo, a čím je on sám a vůbec nepřemýšlí nad tím, kdo je ona hra? Anebo je mu to všechno jedno a hru hraje rád. Jaká role je komu přidělena v čase? Přestane-li hrát jeden, druhý, třetí... a milióntý ,strůjce hry a pravidel ví, že jeho hra je v koncích - zanikne přirozeně a bez boje na nedostatek hráčů.

Je to proces zrání. Jednou každý jedinec přestane být pod vlivem "dobrých rad" od ostatních, skončí s tím jednou provždy, vyzraje z času nezralosti, který je tolik podobný dětství, a začne se zabývat pravdivému učení - naslouchání sebe v sobě sám.

Fantazie?