Seminář: Setkání se stínem

Třídenní seminář na téma Setkání se stínem bude zaměřený sebezkušenostně a budeme na něm rozvíjet práci se sny a imaginacemi. Tématem semináře bude archetyp stínu.
Stín představuje oblast vnitřních kvalit, které jsou pro člověka morálně pochybné a které proto vytěsňuje ze svého života. Stín je často promítán na druhého člověka. Setkání se stínem je důležitým aspektem dialogu s nevědomím, kterým v životě musíme všichni pravidelně procházet.
Stín se často objevuje například v podobě různých vnitřních zvířat.
Jiné aspekty stínu se týkají morálních hodnot a bývají znázorněny například v podobě lupičů nebo různých "pochybných" existencí. V tomto případě půjde o prozkoumání postojů a pocitů, které v nás taková postava vyvolává.
Úspěšné zpracování stínové problematiky může vést k přílivu energie, která byla předtím blokována naší kontrolou nebo úzkoprsými postoji. Setkáním se stínem začíná cesta k bytostnému já, k novému centru osobnosti.

Termín:

pátek: 10 – 12 * 14 – 18;

sobota: 9.30 – 11.30 * 13.30 – 17.30; 

neděle: 9-13


Pátek: Archetyp Stín (teorie a příklady z praxe); diskuze o tématu Stínu
Sobota: imaginace v přírodě; práce ze sny; kresba stínu
Neděle: zpracování imaginace z předchozího dne.

Seminář je určen pro všechny, kteří se chtějí naučit komunikovat a pracovat se svým nevědomím v každodenním životě, a také pro všechny, kdo se rozhodli vydat se na cestu sebepoznání.

Kurz bude realizován, až se sejde dostatek zájemců - pošlete nám prosím nezávaznou přihlášku.

Lektor: Radka Ardenae

Cena: 3600 Kč (bez ubytování a stravování (ubytování je možno domluvit; restaurace, obchody v blízkosti)

Místo: Bystřice pod Hostýnem

Počet účastníků: max. 12