Zdravotní rádce II.

13.04.2022

Astrologický a numerologický zdravotní rádce

Nikdy nezapomeňte: jste to, co jíte a jak myslíte (zdrojem myšlenek je vaše mysl). Jídlo, které dodáváte vašemu tělu, pomalu ale jistě formuje váš myšlenkový vzorec. A vaše vědomé i podvědomé myšlenky mají dokonalou kontrolu nad vaším zdravím, nebo jeho nedostatkem.

Denně jedno jablíčko pro vaše zdravíčko, praví staré a pravdivé úsloví, protože ovoce a zelenina je ta nejlepší potrava pro zdravé tělo. Dalo by se říct, že je dobré být vegetariánem nebo "veganem" a případně částečně "dýchavcem". To znamená, že všechno, co tělo potřebuje, získáváte pouze ze vzduchu, který dýcháte - za předpokladu, že někdo bude schopen v současné době najít ovzduší bez smogu...

Takzvaný potravinový řetěz není tak posvátná a přirozená poučka, jak jsme doposud slýchávali.

Pokud vás zajímá můj názor, odpovím: "Všeho s mírou" (Všeho s mírou je vlasně analogem "Všehomíra"...). Do ničeho se nenuťte, raději přijměte onu "správnou míru" mezi tím, co jíte, a tím, čím se jen naplňujete někdy do prasknutí a najdete, objeví se vaše vlastní cesta a přirozenost v této oblasti.

Můžete udělat první krok například tím, že vyřadíte všechno "červené maso". Začnete hovězím a později přidejte i vepřové. Vždy se řiďte ale jen podle sebe a ozev vašeho těla. Někomu může "přechod" trvat pár měsíců (neměli byste přecházet den ze dne), někomu pět let, a vlastně právě těchto pět let je vřele doporučeno; tělo si tak postupně zvyká na nepřítomnost prvků obsažených v mase a má dostatek času na to, aby je dokázalo začít přijímat a zpracovávat z jiných složek vašeho obnoveného jídelníčku). Během tohoto období jezte ryby a drůbež, ovoce a zeleninu, mléčné výrobky atd., vše ostatní mimo červeného masa tak, jak jste zvyklí. Zvolte jeden den v týdnu a po celou dobu v tomto dni dodávejte svému tělu jen ovoce, zeleninu nebo ovocné a zeleninové šťávy.

Tomuto tématu je věnováno spousta článků, zkušeností, diskuzí, ale dbejte jen na "řeč vašeho těla", jen vaše tělo vás povede jednoznačně správně a vy se takto učíte stále se zlepšující komunikaci - hovoru se vlastním svým tělem.

Věk Vodnáře nese nové zázraky v oblasti medicíny a odhalí neočekávaná tajemství. Například že: mrkev obsahuje velké množství zinku, který povzbuzuje a zvyšuje množství spermií u muže. (Králíci a zajíci o tom ví své.) Pokud vás toto a jiné témata přírodních zázraků zajímá, dohledejte si informace a studujte.

Vlasy mohou do jisté míry také odhalovat zdravotní stav. Následující doporučení bude spíše praktické. Nosíte-li vlasy krátce střižené, nechejte se stříhat pravidelně kolem poledne v den, kdy je Měsíc v úplňku, v kterémkoliv měsíci. Potom rostou mnohem pomaleji.

Jestliže jste žena, která se nechala ostříhat, a lituje toho, zastřihněte si konečky vlasů sama, pokaždé však jenom milimetr, na vrcholu dne za Novoluní. Očividně vám vlasy porostou rychleji.

Nyní několik velmi praktických astrologických a numerologických doporučení pro vaše všeobecné zdraví. Jako první vás seznámím s astrologickým průvodcem.

Až budete číst následující řádky, pamatujte, že jednotlivě kalkulované narození (přesná hodina a minuta vašeho prvního nadechnutí) obsahuje váš kompletní individuální zdravotní obrázek, všechny silné a slabé články ve vašich tělesných řetězových reakcích.

Tyto indikace slunečních znamení jsou však pouze povšechné. Přesto přibližně z osmdesáti procent (nebo i více) se problémy projeví v těch částech těla, které jsou pod vládou vašeho slunečního znamení. Ne vždycky, ale obyčejně ano. Jenom si, prosím, nemyslete, že je to všechno. Pro kompletní zdravotní analýzu budete potřebovat přesně vypočítaný horoskop, který by vám měl zprostředkovat člověk zasvěcený do lékařské astrologie.

Nebylo by požehnáním, kdyby tento kompetentní člověk byl profesionálním lékařem, který také studoval astrologii? Nebylo by to ideální? Je však malá šance, že takové lékaře najdete.

Můžeme ale snít, že ano? A sny - vědomé snění, na to nikdy nezapomeňte, jsou prvním krokem k jejich uskutečnění.

To, co medicína nazývá "souhlasné části těla", má přímý původ v astrologických Hippokratových výpočtech. Když se objeví jisté příznaky v jedné části těla, váš doktor se podívá - teda, doufám, že ano - i na jednu z dalších tří "souhlasných" částí, aby zjistil, odkud nedostatek pramení.

Snadno to pochopíte, když si prostudujete nákresy tří astrologických "křížů" v závěru této kapitoly.

Všimněte si, že dvě ze čtyř znamení v každém kříži leží naproti sobě (180 stupňů od sebev kruhu horoskopu). Všechna čtyři znamení v každém kříži jsou k sobě navzájem v pravém úhlu (90 stupňů od sebe v kruhu horoskopu). Viz astrologické kolo na konci kapitoly. To definuje souhlasné části těla. Teď se podívejte na "Vládu slunečních znamení nad tělem" a prostudujte si, které části těla ovládá každé znamení. Zde je pouze několik příkladů dokládajících funkčnost astrologických tabulek.

Nejdříve tedy kardinální (základní) kříž; znovu se na něj podívejte. Potom si prostudujte části těla, které jsou ovládány těmito specifickými kardinálními znameními.

Beran ovládá hlavu, Váhy ovládají ledviny a močový měchýř. Symptomy potíží Váhy v oblasti ledvin a močového měchýře často začínají urputnými bolestmi hlavy (Beran).

Rak ovládá žaludek.

Kozoroh ovládá kůži (mimo další orgány). Když žaludku dodáte potravu, která s vámi neharmonizuje (Rak), na vaší kůži se objeví vyrážka (Kozoroh).

Bolest zubů (Kozoroh také ovládá zuby) vám přivodí bolest hlavy a obličeje (Beran).

Beran (Skopec) a Kozoroh jsou k sobě navzájem v pravém úhlu, právě tak jako Beran a Váhy leží proti sobě (jsou protikladní).

A teď fixní (pevný) kříž. Znovu se na něj podívejte. Potom prostudujte ty části těla, které jsou ovládány těmito čtyřmi specifickými fixními znameními.


KARDINÁLNÍ KŘÍŽ

KOZOROH

BERAN VÁHY MUTAČNÍ KŘÍŽ

RYBY

RAK

BLÍŽENCI STŘELEC

FIXNÍ KŘÍŽ

VODNÁŘ PANNA

BÝK ŠTÍR

LEV


Vodnář ovládá spodní část nohou. Lev ovládá srdce (mimo jiné). Jeden z prvních symptomů potíží ze srdcem je bolest ve spodní části nohou. Lev a Vodnář leží proti sobě, jsou protikladní.

Býk ovládá krk a hlasivky. Štír vládne nad sexuálními orgány (mimo jiné). Když chlapci prochází pubertou (Štírova sexuální změna), jejich hlasivky také projdou změnou (Býk) a hlas zmužní. Býk a Štír leží proti sobě - jsou protikladní. Lev také ovládá páteř. Jedním z prvních znaků meningitidy páteře jsou bolesti v krku (Býk). Býk a Lev jsou vzájemně v pravém úhlu. Podobně také Lev a Štír jsou vzájemně v pravém úhlu ve fixním kříži. Štír vládne tlustému střevu (mimo jiné). Lev ovládá záda a páteř. Příznaky těžké koliky nebo infekce tlustého střeva jsou často nejdřív pociťovány jako bolesti ve spodní části zad.

Mutační (proměnlivý) kříž

Znovu si ho prohlédněte. Potom si prostudujte ty části těla, které jsou ovládány těmito čtyřmi specifickými mutačními (proměnlivými) znameními.

Ryby ovládají chodidla. Blíženci mají na starost plíce (mimo jiné). Jestliže jste hodiny chodili v dešti a prochládli jste se od nohou (Ryby), můžete dostat chřipku s možností následného zápalu plic (Blíženci). To záleží na tom, jak už jsem se jednou zmínila, v jakém postavení jsou planety a jejich aspekty při vašem narození.

Střelec ovládá játra a je v pravém úhlu k Panně, která vládne střevům. Onemocnění jater se nejdříve projeví střevními problémy. A tak dále... To je jenom několik příkladů souhlasných částí těla.

Nyní k fyzickým efektům jednotlivých elementů (živlů), ke kterým každé sluneční znamení patří: oheň, země, voda, vzduch, o kterých jsem již psala v předchozím (najdete v kapitole o energiích a penězích).

Znamení ohně: Beran (Skopec) - Lev - Střelec (Lučištník)

Znamení ohně budou nejpravděpodobněji mít tendence k náhlým onemocněním, vysokými horečkami a potížemi, které neočekávaně propuknou v těch částech těla, které jsou ovládány příslušným znamením s elementem ohně. Zotavení je obyčejně velmi rychlé. Berani, Lvi, Střelci trpí velmi zřídka chronickými nebo dlouhodobými chorobami.

Znamení země: Býk - Panna - Kozoroh

Znamení země budou nejpravděpodobněji mít sklony onemocnět hluboce zakořeněnými fyzickými chorobami, kterým trvá roky, než se projeví. Na nějakou dobu se pak mohou stát chronickými. Také mohou trpět citovou nevyrovnaností až depresemi. Schopnosti zotavení jsou pro tato znamení velmi silné, ale často pomalé.

Znamení vzduchu: Blíženec (Dvojče) - Váhy - Vodnář (Nosič vody)

Znamení vzduchu mají sklony trpět mentálním stresem a psychickou rozrušeností, nervovým zhroucením, poruchami dechu a problémy krevního oběhu. Zotavovací schopnosti jsou nevyzpytatelné jako vítr - vzduch.

Znamení vody: Rak (Krab) - Štír - Ryby

Vodní znamení jsou náchylná k podivným nemocem, které lze jen s obtížemi diagnostikovat a které mají sklon vléci se do nekonečna. Mohou také trpět těžkou melancholií. Schopnosti k zotavení jsou zcela pod jejich vlastní kontrolou, ať si to uvědomují nebo ne.

Pamatujte si, že individuálně vypracovaný horoskop vašeho narození obsahuje kompletní zdravotní analýzu, všechny silné a slabé články v řetězové reakci vašeho těla. Předcházející indikace slunečních znamení a jejich elementů jsou pouze povšechné.

Nyní můžeme o krok dál. Kombinace určení slunečních znamení s numerologickou zdravotní analýzou jednoduchého čísla z data narození se vám stane v následujících interpretacích nejvíce prospěšnou. Čeká vás překvapivě spolehlivý rádce, jak sami brzy uvidíte.

VÝCHOD

JIH

ZÁPAD

SEVER je naproti jihu a nepodařilo se mi ho k obrázku vepsat, tak vás prosím, domyslete nebo dopište si po vytištění sami.

Děkuji za pochopení.